Park linowy

OPIS TRAS

ilustracja o parku maluchTrasa „MALUCH” - łatwy poziom trudności

Przeznaczona do zabawy dla dzieci w wieku 3 – 13 lat.

Na domkach zainstalowanych na drzewach, umiejscowione są na linach przeszkody, które mają urozmaicone stopnie trudności. Całość składa się z 12 przeszkód oraz jednego zejścia ewakuacyjnego a zakończona jest do wyboru ślizgawką lub zjazdem tyrolskim.

To nie tylko plac zabaw, ale prawdziwe mini centrum wspinaczkowe. Dzieci pokonują trasę bez użycia specjalistycznego sprzętu. W ramach każdej przeszkody, zainstalowana jest siatka anty-upadkowa. Po wpadnięciu do sieci, dziecko nadal może uczestniczyć w zabawie wychodząc na najbliższą platformę. Platformy zabezpieczone są barierkami i siatkami. Wysokość zastosowanych zabezpieczeń (barierki, siatki na platformach) odpowiednia jest dla osób, korzystających z parku (dziecko nie ma możliwości wypadnięcia przez te barierki).

 

 

ilustracja o parku juniorTrasa „JUNIOR” – średni poziom trudności

minimalny wzrost   – 130 cm

minimalny wiek      –    8 lat

maksymalna waga  – 120 kg

Trasa składa się z 16 przeszkód (w tym 4 zjazdy tyrolskie), zainstalowanych pomiędzy drzewami na wysokości od 8 m do 12 m.

Uczestnik pokonuje trasę w systemie asekuracji ciągłej  francuskiej firmy KOALA EQUPIMENT oraz uprzęży lonż i bloczka firmy SINGING ROCK, MAMMUT oraz PETZL.

Dodatkową atrakcją naszego parku jest zjazd tyrolski zainstalowany na wysokości 12 m i długości około 50m.

Wszystkie zasady posługiwania się sprzętem asekuracyjnym w parku linowym, przedstawiane są podczas obowiązkowego, kilkuminutowego szkolenia przed wejściem na wysokość, a także po zapoznaniu się z regulaminem oraz podpisaniu stosownego oświadczenia. Po części teoretycznej następuje praktyka i każdy uczestnik szkolenia ma okazję wykazać się zdobytą wiedzą pod okiem instruktora.