Siłownia

Siłownia zewnętrzna

ilustracja silowniaW 2014r. została wybudowana siłownia zewnętrzna w ramach małych projektów ze środków PROW 2007-2013.

      Wszyscy dziś zdajemy sobie sprawę, że sprawność fizyczna i sportowy styl życia są niezwykle ważne do poprawy zdrowia. Poprzez siedzący tryb pracy i brak ruchu plagą stają się problemy z otyłością zarówno u dorosłych jak i u dzieci.

Siłownia zewnętrzna - jaką Państwu przygotowała Gmina Siemiatycze - to impuls i możliwość do zmiany stylu życia na zdrowszy dla całej rodziny.

Korzystanie z urządzeń siłowni na świeżym powietrzu wpływa pozytywnie na układ krążenia, układ trawienny, wzmacnia kondycję fizyczną i koordynację, poprawia nastrój, a przy odpowiednim doborze ćwiczeń działa rehabilitacyjnie.

Siłownie plenerowe pomagają budować mięśnie nóg, ramion, tułowia, pleców, rąk, ramion, bioder, czyli kształtują naszą sylwetkę i pozwalają na rozwój fizyczny. Wszystkie nasze urządzenia sprawnościowe redukują tkankę tłuszczową oraz poprawiają koordynację ruchową.

Dodatkową atrakcją naszej siłowni, jest jej umiejscowienie na terenie Parku Linowego. Można więc przyjechać z małymi dziećmi, które pod okiem instruktorów będą zdobywać trasę „Maluch”  (od 3 roku życia do 13 lat) a rodzice czy dziadkowie w tym czasie spokojnie mogą poprawiać swoją kondycję na urządzeniach.